ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

Home Forums Υποστήριξη/Προτάσεις/Διάφορα ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

Viewing 11 reply threads
  • Author
    Posts
    • #9856
      Εlli
      Participant

      Καλησπέρα,είμαι 8ο(προς 9ο) και χρωστάω 8 επιλογής.Δεν μένω Γιάννενα οπότε δεν έχω δεν έχω ιδιαίτερη επαφή με τα μαθήματα κλπ.Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε στο ποια από αυτά να δώσω ώστε να είναι σχετικά βατά?Στη φωτογραφία έχω σβήσει τα περασμένα.

      ΕΠΙΛΟΓΗΣ

    • #9857
      Pexle Chris
      Keymaster

      Η φωτογραφία δεν ανοίγει…
      Ποια επιλογής έχεις περάσει?
      Θες να σου προτείνω μαθήματα από χειμερινό εξάμηνο? Από εαρινό ή και από τα 2?

    • #9859
      Εlli
      Participant

      Και από τα 2 θα ήθελα. Έχω περάσει τα 2 του οικονομικού και του Φ.Π.Ψ.,θεωρία προσέγγισης,αριθμητική γραμμ. άλγεβρα,μετεωρολογία και μη παραμετρική στατιστική.

    • #9860
      Pexle Chris
      Keymaster

      Συνοπτικά βατά μαθήματα είναι τα εξής: Βάσεις Grobner και Αλγεβρικές Καμπύλες του Θωμά, Στοχαστικές Διαδικασίες του Μπατσιδη, Μερικές Διαφορικές του Γιαννουλη, ΑΕΣΔΕ του Ξένου, Ευκλειδιες μη Ευκλειδιες, Δομές Δεδομένων του Γλυνου, Εξισώσεις Διαφορων του Μαυριδη, Ειδικά θέματα Γεωμετρίας και Λογισμός Μεταβολων (επειδή τα έκαναν συμβασιούχοι καθηγητές), ίσως και του Λουκα στο 5ο εξάμηνο.

      Και οι Ολοκληρωτικες και τα Θέματα Πραγματικών Συναρτήσεων είναι σχετικά βατά, αλλά είναι μαθήματα Ανάλυσης!!

    • #9861
      Εlli
      Participant

      Ωραία σε ευχαριστώ πολύ..

    • #9862
      Pexle Chris
      Keymaster

      Σε καλυψα? Αν μου έδινες πιο συγκεκριμένα κριτήρια θα σου έλεγα λιγότερα και συγκεκριμένα μαθήματα! Για οτιδήποτε άλλο ρώτα ελεύθερα

    • #9867
      Εlli
      Participant

      Sorry τώρα είδα την απάντηση.Γενικά θέλω μαθήματα αν υπάρχουν με ανακύκλωση θεμάτων ή με συγκεκριμένα πράγματα για διάβασμα για να περαστούν(δύσκολο σε αυτή τη σχολή θα μου πεις).Όσο γίνεται στοχευμένο διάβασμα για να περαστούν.

    • #9868
      Pexle Chris
      Keymaster

      Τότε σίγουρα Δομές Δεδομένων και ίσως Εξισώσεις Διαφόρων!
      Ανακυκλωμένα θέματα έχει και ο Μπαλτζης αλλά τα μαθηματα του δεν τα θεωρώ ευκολα…

    • #9869
      Εlli
      Participant

      Αυτά τα 2 είναι με απουσίες?Επίσης αυτά είναι με θέματα?Η αστρονομία πως είναι?

    • #9870
      Pexle Chris
      Keymaster

      Δεν είναι με απουσίες.
      Του Μπαλτζη και Δομές Δεδομένων νομίζω είναι με θέματα!!
      Την Αστρονομία αστην

    • #9875
      sbtnvsr
      Participant

      Εγώ θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά στις σημειώσεις που υπάρχουν στη Βιβλιοθήκη του site από αυτά που έχεις δηλώσει.
      Διάλεξε από 4 ως 6 (προσωπικά τα 6 ακόμη κι επιλογής τα θεωρώ πολλά, αλλά κάποιοι το’χουν) που σε βολεύουν στο πρόγραμμα του Σεπτεμβρίου (είτε αυτό σημαίνει να είναι κοντά για να μην έχεις μετακινήσεις, είτε αρκετά μακρυά ώστε να έχεις μέρες, αυτό εξαρτάται από σένα) και δώστα. Και από τη νέα χρονιά, κράτα μια επαφή με τις σημειώσεις από εδώ σε όσα μπορείς ή δεις ότι σε ενδιαφέρουν.
      Ακούγεται κουραστικό (και είναι) αλλά δε νομίζω να μπορέσεις να καθαρίσεις 8 μαθήματα με στοχευμένο διάβασμα. Σε κάποια θα πρέπει να ασχοληθείς λίγο πιο συστηματικά. Που και πάλι, δε μιλάμε για επίπεδο υποχρεωτικού, απλά ίσως θα πρέπει να δεις όλες τις διαλέξεις που όμως διαβάζονται σχετικά εύκολα.

    • #9876
      Εlli
      Participant

      Έχεις δίκιο..Θα το κοιτάξω κάπως έτσι!!Σε ευχαριστώ..

Viewing 11 reply threads
  • The topic ‘ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ’ is closed to new replies.